Vaše názory:

"Moje naprostá spokojenost jak se zbožím, tak s průběhem nákupu. Komunikace je rychlá, měla jsem dotaz ohledně velikosti. Vše je na jedničku." Enolka

"Výborná spolupráce, úžasné botičky, skvělě padnou a jsou pohodlné, určitě budu   doporučovat a ještě nejaké pořídím:)"

"Skvělá komunikace, měla jsem přehled, kde se právě balíček nachází. Poslali mi číslo zásilky. Skutečně jsem zboží obdržela dle domluvy a jsem maximálně spokojená. Zboží udělalo pod stromečkem velkou radost." Hana


 • přehledné webové stránky
 • nabídka (barev, stylů, typu)
 • komunikace
 • prozákaznický přístup

Obchůdek mohu jen doporučit, měla jsem zatím první zkušenost. Balerínky jsou nádherné, nosí se opravdu jak bačkůrky. Volila jsem osobní odběr v Praze. Paní velmi milá, ráda se vrátím!" Pavla

"Tento internetový obchod byl jeden z nejlepších, které jsem dosud udělala a to jich dělám opravdu hodně, ale velice příjemně mě překvapil vstřícný a bezproblémový přístup ze strany prodávajících. Dostala jsem velice rychlou odpověď na všechno co mě zajímalo. Doporučuji tento obchod mezi svými známimy a jsou velice mile překvapeny, tento styl vůbec neznají." Kateřina


 • balerínky skutečně vypadají výborně
 • nohy jako v bavlnce
 • velice dobrá komunikace s obchodem
 • rychlé dodání do druhého dne

"balerinky mě zaujaly svým designem a popisem jak se mohou složit a jak jsou pohodlné,to vše ve skutečnosti opravdu platí,odborná a příjemná komunikace,rychlé dodání, vřele Všem DOPORUČUJI!" Jerry

 • Pestrá nabídka kvalitni obuvi,rychlé vyřízení objednávek.

"Doporučuji všem, kvalitní výběr, spokojenost a praktičnost obuvi při běžném nošení." Lea


» Odstoupení od smlouvy - vzor
Vzor odstoupení od smlouvy pro nákupy v internetovém obchodě

Při nákupu na dálku nemá spotřebitel možnost si zboží předem prohlédnout a vyzkoušet. Občanský zákoník mu v takovém případě vychází vstříc a dává mu právo vrátit zboží do 14 dnů a dostat zpět peníze. Zde najdete vzorový dopis, jak jednoduše odstoupit od uzavřené smlouvy s internetovým obchodem.

Občanský zákoník dává spotřebitelům ve svém § 53 (http://portal.gov.cz/zakon/40/1964/53) právo jednostranně a bez udání důvodů od smlouvy ve stanovené lhůtě odstoupit a požadovat vrácení peněz, zaplacených za zboží, pokud zboží zakoupili takzvaně na dálku (tzn. například v internetovém obchodě). Nárok na vrácení distribučních nákladů (např. poštovné, balné) spotřebitel nemá.

Před využitím vzorového dopisu si nejprve zkontrolujte, zda máte zákonné právo na odstoupení od kupní smlouvy uzavřené na dálku:

 • Bylo zboží zakoupeno koncovým spotřebitelem a nikoliv třeba fyzickou osobou – podnikatelem, takzvaně „na IČO“?
 • Neuplynula již lhůta pro odstoupení? Ta je standardně 14 dní, ale prodávající ji ve svých obchodních podmínkách může prodloužit. Podle § 53 se tato lhůta prodlužuje až na tři měsíce, pokud prodávající nesplnil své informační povinnosti tímto paragrafem zakotvené. Lhůta pro odstoupení běží od okamžiku převzetí zboží spotřebitelem do okamžiku doručení jeho odstoupení od smlouvy prodávajícímu (tzn. že 14. den od převzetí zboží musí mít prodávající Vaše odstoupení, resp. odstoupení musí být ve sféře jeho vlivu – např. bylo mu doručeno oznámení pošty o uložení zásilky).

Je-li vše v souladu s ustanoveními občanského zákoníku, pak se můžete na prodávajícího obrátit např. následujícím dopisem. Části textu, které je potřeba uzpůsobit podle Vaší potřeby, jsou vyznačeny kurzivou. Dopis – odstoupení od smlouvy je třeba zaslat doporučeně na adresu e-shopu nebo emailem: info@botydokapsy.cz.  Samozřejmě musíte vrátit i zakoupené zboží bez jeho opotřebení a v originálním obalu včetně všeho přibaleného příslušenství.

 

Vzorový dopis

František Kupující
U zákazníka 3 
123 45 Konzumentov 
frantisek@kupujici.cz

tel.: 123456789

BotydoKapsy Redfoot

Bc. Stanislava Brežáková

Prosecká 51 
180 00 Praha 8DOPORUČENĚ


V Konzumentově, 1.ledna 2014

Věc: Odstoupení od smlouvy dle § 53 občanského zákoníku

Ve Vašem internetovém obchodě BotydoKapsy jsem si objednal skládací baleríny Coco White/Black, číslo produktu B10-02104, velikost L v hodnotě 1200 Kč. Toto jsem od Vás obdržel dne 22. prosince 2013 (číslo faktury/Příjmového dokladu 123456).

Na základě § 53 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, využívám svého zákonného práva a odstupuji od uzavřené kupní smlouvy týkající se výše uvedeného zboží. Zakoupené zboží vracím spolu s tímto dopisem či samostatnou zásilkou na Vaší adresu (vyberte jednu z možností).

Zaplacenou částku prosím vraťte v zákonné třicetidenní lhůtě složenkou na moji výše uvedenou adresu či účet číslo123456789/9876, vedený u Bezpečné banky, a.s.

S pozdravem


vlastnoruční podpis
František Zákazník